Харківські політехніки отримали премію Президента України

Молодим вченим НТУ «ХПІ» вручили премію Президента України за наукову працю «Функціональні мікро- та наноструктуровані багатошарові матеріали». Нагородження відбулося у Президії Національної академії наук України 20 квітня 2023 року за участю заступника Міністра освіти і науки України Дениса Курбатова, президента НАН України Анатолія Загороднього. Представником вчених Харківського Політеху, яка отримала премію, стала співавторка наукової роботи Валентина Волощук.
Премію присуджено згідно з указом Президента України №809/2022 від 30.11.2022 р. Наукова робота молодих вчених НТУ «ХПІ» стала єдиною, що була представлена від Харківської області, яка отримала нагороду.
До команди авторів проєкту «Функціональні мікро- та наноструктуровані багатошарові матеріали» НТУ «ХПІ» увійшли:
Майзеліс Антоніна Олександрівна — доктор технічних наук, доцент кафедри технічної електрохімії НТУ «ХПІ»,
Пінчук Наталія Володимирівна — кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник кафедри матеріалознавства НТУ «ХПІ»,
Волощук Валентина Василівна — молодший науковий співробітник кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей НТУ «ХПІ».

У церемонії нагородження також взяли участь заступник голови Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки Вадим Стогній, керівник Секретаріату Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки Олена Жданенко, члени президії НАН України.

Щорічна премія Президента України для молодих науковців присуджується за «визначні досягнення у галузі природничих, технічних та гуманітарних наук, які сприяють подальшому розвитку науки, суспільному прогресу та затверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі». Щороку виділяється сорок премій (з них — до двадцяти премій для молодих науковців вищих навчальних закладів) у розмірі 40 тисяч гривень кожна.