НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА

За вагомі наукові здобутки, забезпечення інтеграції освіти та науки з виробництвом, успішну реалізацію міжнародних проектів і програм, Національному технічному університету «Харківський політехнічний інститут» «ХПІ» постановою Кабінету Міністрів України від 03.02 2010 р. № 76 надано статус самоврядного (автономного) дослідницького національного університету.

Отримавши статус дослідницького університету, НТУ «ХПІ» активізував роботу з проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень та розробок за пріоритетними напрямами наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, в тому числі разом із Національною та галузевими академіями наук. В університеті забезпечується безперервна інтеграція освіти і науки з виробництвом шляхом створення навчально-науково-виробничих об’єднань базових кафедр та лабораторій разом із академічними інститутами, підприємствами, установами та організаціями. Удосконалюється робота з охорони об’єктів права інтелектуальної власності, зокрема, інноваційних розробок НТУ «ХПІ». Університет активно сприяє підготовці науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації через аспірантуру і докторантуру.

В університеті провадиться активна підтримка існуючих та розвиток нових наукових шкіл. Головним чином це відбувається шляхом залучення фінансування на наукові дослідження з державних та приватних фондів України та закордоння, а також шляхом проведення під патронатом НТУ «ХПІ» стартап-фестивалів, виставок, воркшопів, ярмарок, науково-технічних конференцій, симпозіумів та конгресів, що сприяє підтримці та розширенню фахових зв’язків з українськими та закордонними науковцями.

За 140-річну історію університет підготував близько 200 тисяч фахівців, в тому числі понад 5 тисяч спеціалістів для 130 країн світу. Сьогодні до складу університету входять 9 навчально-наукових інститутів, а це 114 кафедр, де за 43 спеціальностями навчається понад 10 тисяч студентів. Згідно Концепції та Програми перспективного розвитку та розбудови НТУ «ХПІ», інтеграція університету в європейську спільноту елітарних технічних закладів вищої освіти є однією з стратегічних складових нашого перспективного розвитку.

В університеті функціонують 40 відомих в Україні і далеко за її межами наукових шкіл. Науковці активно співпрацюють із 20 установами НАН України, серед яких: Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона, Інститут електродинаміки, Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут», Фізико-технічний інститут низьких температур імені Б.І. Вєркіна, а також з понад 100 виробничими підприємствами, фірмами та компаніями.



Новини та події

З Новим Роком!
Новини

З Новим Роком!

31.12.2024
Шановні колеги та партнери! Вітаємо вас із Новим 2025 роком! Нехай цей рік принесе вам нові наукові звершення, інноваційні ідеї […]
Вітаємо молодих вчених з успіхом в конкурсі молодіжних проєктів
Новини

Вітаємо молодих вчених з успіхом в конкурсі молодіжних проєктів

31.12.2024
Відповідно до наказу Міністерство освіти і науки України № 1801 від 27.12.2024р. затверджений перелік проектів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових […]

Переглянути всі новини →