Спільний конкурс проєктів з виконання наукових досліджень і розробок «Українсько-швейцарські спільні дослідницькі проєкти: Конкурс 2023»

Національний фонд досліджень України (НФДУ) разом з Швейцарським національним науковим фондом (SNSF) запускає спільний конкурс проєктів. Однією з цілей конкурсу є підтримка дослідницької діяльності в Україні та зменшення відтоку мізків з країни.

  Війна в Україні все ще триває. З моменту повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року було пошкоджено понад 3500 навчальних закладів, а тисячі дослідників покинули країну. “Крім того, спроможність держави підтримувати наукові дослідження різко зменшилася через зростання оборонних потреб країни”, – пояснює Ольга Полоцька, виконавча директорка Національного фонду досліджень України (НФДУ). Щоб зберегти високу якість досліджень і зменшити відтік мізків з країни, науково-дослідні установи з усієї Європи розширили свою міжнародну співпрацю з Україною. Серед них Кембриджський університет у Великій Британії, Нідерландська дослідницька рада та Європейська Комісія.

  SNSF також фінансує дослідницьку співпрацю з науковцями в Україні і близько року тому підписав Меморандум про взаєморозуміння з НФДУ з цього питання. В рамках цієї співпраці організації оголошують спільний конкурс проєктів для двосторонньої програми. “Цінність цього спільного конкурсу навряд чи варто оцінювати в грошовому еквіваленті”, – каже пані Полоцька. “Перш за все, він є чітким сигналом того, наскільки наші швейцарські колеги прагнуть підтримати українських дослідників у надзвичайно складні часи. Крім того, найбільшою доданою вартістю цього конкурсу є формування потужних українсько-швейцарських спільних команд. Ми покладаємо великі надії на те, що цей конкурс переросте у стійку та довготривалу співпрацю як для дослідників, так і для наших фінансових установ”.

  Заохочення різноманітних досліджень та реконструкцій

  Конкурс тематично відкритий для фундаментальних досліджень. Вітаються спільні проєкти з будь-якої наукової галузі, а також міждисциплінарні спільні проєкти.

  Дослідники мають повну свободу у виборі тем. У якості винятку, SNSF фінансуватиме проєкти українських провідних дослідників, зокрема і тих, що вже залучені у проєкти. Це пов’язано з тим, що навіть професори в країні часто отримують невелику зарплату, якщо взагалі її отримують.

  “Я дуже радий, що SNSF, дотримуючись своєї позиції щодо вільної, різноманітної та міжнародно відкритої наукової системи, незабаром також фінансуватиме дослідників в Україні”, – каже Маттіас Еггер, президент Національної дослідницької ради SNSF, про запуск спільного конкурсу. Він переконаний: “Ініціативи європейських організацій, що демонструють солідарність, мають важливе значення для подолання прогалин в Україні в плані проведення досліджень”. Співпраця також сприятиме створенню стійкої міжнародної наукової мережі, яка одного дня знадобиться Україні для післявоєнного відновлення.

  Як взяти участь

  Спільні проєкти SNSF та НФДУ можуть тривати два-три роки і фінансуються SNSF через бюджет двосторонньої програми уряду Швейцарії. Перший конкурс на участь у новій двосторонній програмі буде оголошено 12 жовтня 2023 року і буде відкритим до 12 грудня 2023 року. Очікується, що фінансування отримають близько 15 проєктів.

Корисні посилання:

 
Додаткова інформація за посиланням: https://nrfu.org.ua/contests-posts/spilni-ukrayinsko-shvejczarski-proyekty-z-vykonannya-naukovyh-doslidzhen-konkurs-proyektiv-2023/

Бажаємо успіхів!