ЧЕРГОВИЙ КРОК У РЕФОРМУВАННІ МЕРЕЖІ НАУКОВИХ УСТАНОВ МОН: УРЯД ПОГОДИВ РЕОРГАНІЗАЦІЮ ІНСТИТУТУ ІОНОСФЕРИ

 

Сьогодні, 8 березня 2024 року, на засіданні уряду ухвалено розпорядження «Про погодження реорганізації Інституту іоносфери».

Зазначене рішення КМУ стосується продовження політики МОН щодо оптимізації власної мережі наукових установ та закладів вищої освіти, поліпшення управління наукових установ, посилення їхнього кадрового потенціалу, дослідницької бази, можливостей додаткового залучення конкурсного і позабюджетного фінансування наукової діяльності. Водночас це дасть можливість Національному технічному університету “Харківський політехнічний інститут” посилити дослідницьку складову в освітньо-науковому процесі.

Розпорядженням встановлюється, що реорганізацію буде здійснено із повним збереженням наявного фінансування Інституту як з боку Міністерства освіти і науки, так і Національної академії наук України. Те саме стосується і наявного кадрового потенціалу та матеріально-технічної бази.

НТУ “ХПІ” зі свого боку гарантує для Інституту також і збереження статусу окремого дослідницького структурного підрозділу у складі ХПІ, що важливо в межах політики МОН щодо збереження й розвитку наукового потенціалу країни.