НТУ «ХПІ» – Лідер інновацій в освіті

Підсумки П’ятнадцятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті», що проходила 25-27 жовтня 2023 року.

Цьогорічна виставка вчергове об’єднала освітян, науковців задля спільної мети – обговорення пріоритетних напрямів розвитку сфери освіти й науки в контексті сьогодення, розвитку інноваційного потенціалу педагогічних працівників, створення безпечного освітнього середовища, подолання освітніх втрат і розривів, цифрової трансформації процесів і послуг, морально-психологічної підтримки учасників освітнього процесу, застосування інноваційних моделей діяльності задля розвитку якісної освіти в непереможній європейській країні.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» отримав почесне звання «Лідер інновацій в освіті» за роботу «Моніторинг як чинник розвитку системи внутрішнього забезпечення якості сучасного університету» підготовлену співробітниками кафедри «Соціологія і публічне управління» та відділу забезпечення якості освітньої діяльності. Авторами високооціненої роботи були:
  • Мороз Володимир Михайлович, завідувач кафедри «Соціологія і публічне управління»;
  • Терещенко Діна Акрамівна, професор кафедри «Соціологія і публічне управління»;
  • Єфименко Сергій Андрійович, начальник відділу забезпечення якості освітньої діяльності нашого університету.


Також, НТУ «ХПІ» отримав золоту медаль у номінації «Співпраця держави, закладів освіти, бізнесу – запорука розбудови сталого партнерства в освіті та економічного зростання України» На цей конкурс було надіслано роботу «Співпраця з бізнесом в освітньому процесі підготовки енергоменеджерів». Її автори співробітники кафедри «Електричні станції»:
  • Лазуренко Олександр Павлович, завідувач кафедри;
  • Махотіло Костянтин Володимирович, професор кафедри;
  • Булгаков Олексій Віталійович, асистент кафедри.
Автори цієї роботи були відзначені сертифікатами.  

На конкурси подано 212 робіт, експертну оцінку якості робіт проводили науковці й фахівці наукових установ Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».  

Виставка представила 236 організацій-учасників із Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської областей, м. Києва, а також Польщі, Литви, Румунії, Угорщини, Естонії. Серед учасників: заклади вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукові установи, навчально-методичні (науково-методичні) центри (кабінети) професійної (професійно-технічної) освіти, заклади професійної (професійно-технічної) освіти, заклади загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, органи управління освітою (обласні, міські, районні, об’єднаних територіальних громад), центри професійного розвитку педагогічних працівників, виробники й постачальники засобів навчання.  

Виставку супроводжувала змістовна тематична програма, яка включала 52 заходи в режимі онлайн за участю керівників, провідних фахівців і науковців Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», практичних працівників сфери освіти, а також студентів, учнів, батьків і широкої громадськості. В онлайн-заходах взяло участь понад 4000 осіб.  

Одним з таких заходів був круглий стіл “Можливості закордонних освітньо-наукових програм для студентів закладів вищої освіти”, який було проведено співробітниками нашого університету.

Модератором заходу став завідувач науково-дослідної частини НТУ “ХПІ” – Руслан Кривобок, а доповіді з презентаціями зробили наступні доповідачі:
  • Денис Мешков, директор Освітнього центру «Німецький технічний факультет»;
  • Олена Прохоренко, завідувачка кафедри менеджменту;
  • Олександр Василюк, заступник начальника відділу міжнародних зв’язків.
 
Основні питання, що обговорювались:
  • про можливості програми ЕРАЗМУС+, практичні аспекти долучення до програм для навчання, для стажування та для викладання;
  • програма подвійних дипломів для студентів НТУ «ХПІ» у співпраці з німецькими та австрійськими університетами.
 
Загалом круглий стіл тривав близько 2 годин та проходив з жвавими обговореннями та запитаннями, як від майбутніх абітурієнтів, так і від нинішніх студентів. Наприкінці учасники обмінялися контактами та продовжили роботу на «полях» виставки.  

Більш детально з роботою круглого ви можете ознайомитись за посиланням: http://science.kpi.kharkov.ua/mozhlivosti-zakordonnikh-osvitno-nau/