Україна та Німеччина домовилися про створення спільних центрів передових досліджень

Україна та Німеччина почнуть новий проект зі створення в Україні спільних центрів передових досліджень під керівництвом провідних вчених. Про це сторони домовилися під час 12-го засідання українсько-німецької Робочої групи з науково-технологічного співробітництва, що відбулася 31 січня 2018 року, в Києві.
Передбачається, що українські партнери співпрацюватимуть з передовими німецькими вишами, дослідницькими інститутами та компаніями. Проект підтримуватиме Федеральне міністерство освіти та наукових досліджень Німеччини. Це можуть бути або абсолютно нові центри, або розширено існуючі дослідницькі структури.
Від України ініціативу супроводжуватиме Міністерство освіти і науки. Зокрема, МОН надаватиме українським партнерам проекту необхідну інформацію та доступ до додаткових ресурсів, а також підтримку щодо вирішення податкових та нормативно-правових питань.
Сторони також домовилися в другому кварталі цього року затвердити перелік спільних українсько-німецьких науково-дослідних проектів, які отримають фінансування та виконуватимуться у 2019-2020 роках. Відповідний конкурс був одночасно оголошений в Україні та ФРН 19 грудня 2018 року, подати заявку ще можна до 14 березня 2019-го.
Досить широкою також є співпраця українських та німецьких учених у межах програми ЄС з досліджень та інновацій
«Горизонт 2020». Так, з 114 проектів, у яких наразі працюють українські учасники, 80 виконується у співпраці з німецькими колегами.

https://mon.gov.ua/ua/news/ukrayina-ta-nimechchina-domovilisya-pro-stvorennya-spilnih-centriv-peredovih-doslidzhen